Plugins - - en to fr translation catalogue (14 entries)

en: Visit the BBQ plugin page
fr: Visitez la page de l’extension BBQ

en: Upgrade to BBQ Pro
fr: Passez à BBQ Pro

en: The free version is completely plug-&amp;-play, protecting your site automatically with no settings required.
fr: Cette version gratuite est complètement plug-&amp;-play et protège votre site automatiquement sans nécessiter de réglage.

en: Upgrade your site security with advanced protection and complete control.
fr: Mettez à jour la sécurité de votre site avec une protection avancée et un contrôle complet.

en: BBQ Pro: Advanced WordPress Firewall
fr: BBQ Pro : pare-feu avancé pour WordPress

en: Get BBQ Pro for advanced protection
fr: Passez à BBQ Pro pour une protection améliorée

en: Click here to rate and review this plugin at WordPress.org
fr: Cliquez ici pour noter et évaluer cette extension sur WordPress.org

en: Go&nbsp;Pro
fr: Passer à la version Pro

en: Settings
fr: Réglages

en: Thanks for using the free version of
fr: Merci d’utiliser la version gratuite de

en: BBQ Version
fr: Version de BBQ

en: Plugin Information
fr: Information sur l’extension

en: Get BBQ Pro &raquo;
fr: Passez à BBQ Pro »

en: Rate this plugin&nbsp;&raquo;
fr: Notez cette extension »
